Sağlıklı Yaşam İçin Bilinçli Beslenme Semineri Gerçekleşti

Safranbolu Belediyesine bağlı Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi (SAKEM) İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitim Merkezi, İŞKUR, İlçe Müftülüğü ve çeşitli kurumlarla işbirliği ile yüzlerce farklı branşta kurs eğitimlerinin yanı sıra çeşitli alanlarda seminerlerle kursiyerlerini bilgilendiriyor.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in talimatı ile Kaymakamlık, Belediye ve Belediyeye bağlı departmanlarda çalışan personelin sağlıklı yaşamanın farkına varmalarını sağlamak için, Uzman Diyetisyen tarafından verilen eğitim seminerleri devam ediyor.

SAKEM Aşağı Tokatlı şubesinde gerçekleşen seminer eğitimine SAKEM kursiyerleri, eğitmenler ve idareciler katıldı. Diyetisyen Uzm. Dr. Hilal Doğan tarafından verilen seminerde, hastalıktan korunma yolları sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verildi. Beslenme şeklinin hayat biçimi olması gerektiğine dikkat çeken Doğan, sağlıklı beslenmenin obezite ve buna bağlı hastalıklardan korunulacağının önemine dikkat çekti. 

Seminerlerle farkındalık yaratmak istediklerini dile getiren Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, “Obezite çağımızın hastalığı, yapılan çalışmalarda Türkiye’de obezite oranı da ne yazık ki her geçen gün artıyor. Biz de bir farkındalık yaratma adına eğitim seminerleri düzenlemeye başladık.  Eğitimlere katılan personellerimiz ve kursiyerlerimiz, sağlıklı beslenmeyi bir yaşam biçimi haline getirmenin bilincine varıyor’’dedi.

Ürkmezer,  tüm projelerin hem vatandaşın hem de personelin daha kaliteli bir hayat sürmeleri amacıyla geliştirildiğini belirtti.

Kurs Merkezlerimiz

Kurslarımız

İMZA DEFTERİ

2019-02-27 22:43:08

Ebrar Aydoğan

4 Yıllık eğitim ve öğretim dönemim boyunca ilgi alanlarımda ve eğitim alanımda kendimi geliştirmemde bana büyük katkınız oldu. İyi ki varsın Sakem..

Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi © 2012 Tüm hakları saklıdır Tasarım / Yazılım Armina Yazılım