SAKEM'den Bir Ödül Daha

Türkiye Aşçılar Ve Şefler Fedarasyonu ( TAŞFED ) ve World Association Of Chef’s Sacieties ( WACS ) işbirliği ile Şubat 2017 tarihinde 15.si düzenlenen Uluslararası Mutfak Günleri Festivalinde yarışmaya hak kazanan SAKEM Mutfak Ekibi büyük bir başarıya imza attı.

25 ülkeden yabancı ve yerli 2000 yarışmacı 75 kategoride, 25’i yabancı 100 jüri ve 10000’lerce ziyaretçinin eşliğinde gerçekleşen yarışmada, SAKEM kategorisinde 2. olup gümüş madalya almaya hak kazanırken,  yine Chefler’de pratik ekip alanında gerçekleşen yarışmada SAKEM Mutfak Personellerinden Usta Öğretici Zeynep KÜSKÜ ve Songül ÇALIŞ, Aşçı Yardımcıları Huriye BAŞDEMİR ve Yardımcı Personel Hafize GÜNDÜZ 2.liği alarak büyük bir başarıya imza attılar.

Safranın öne çıktığı menüde Safrana ve dolayısı ile Safranbolu’ya yoğun bir ilgi olduğu gözlerden kaçmazken, SAKEM ekibi, kategorilerinde 1.liği Pakistan’ın aldığı Uluslararası yarışmada 2.liği Türkiye’ye, Safranbolu’ya kazandırmış olmanın haklı gurur ve sevincini yaşadı.SAKEM Ekibini tebrik eden Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ise; kurulduğu günden bu yana alanında tek olmayı başaran Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezinin fuarlar, tanıtım günleri, yarışmalar, sosyal etkinlikleri, eğitim, ihtiyaç sahibine yardım yani kısaca normal hayatta olan her şeyin içerisinde olduğunu, kendilerinin bunu sadece desteklediklerini söyledi.

Böylesi önemli uluslar arası bir yarışmada derece almalarının kendilerini mutlu ettiğini kaydeden Başkan Aksoy; “ ekip arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

Kurs Merkezlerimiz

Kurslarımız

İMZA DEFTERİ

2017-11-30 20:17:49

ademhan kılıç

İyi günler bu kurslardaki sertifkaların resmi geçerliliği var mıdır bilgi verebilirseniz sevinirim

Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi © 2012 Tüm hakları saklıdır Tasarım / Yazılım ArminaWeb